Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články a inspirace

Příspěvky

10. 9. 2021

Jana Kovaříková

Paní Jana Kovaříková mě zaujala svým přístupem k šití vitrážového vzoru. Její první práce byly spíše klasické, ale postupně začala tvořit svoje vlastní díla.Proto jsem ji věnovala tento článek.

jana3small.jpgjana2small.jpg

 

 

 

 

 

 

 

jana1small.jpg

 
Celý příspěvek

27. 8. 2021

Mandala 2

/ Rubrika: Články a inspirace / Komentářů: 0

V minulém roce jsem batikovala 7 mandal a 4 jsem rozdala spolu s kousky batikovaných látek kamarádkám, aby ušily deku. Proč mají ležet bez užitku. 2 z nich jste už viděly dokončené, jednu ted šiji a tato je další, která byla z těchto mandal ušitá.  Vybrala si ji Kája Altmannová a ušila z ní jednoduchou, ale nápaditou deku.  Je to první barvení mandal a velikost mandaly je 1.5 x 1.5m.

altmanovasmall.jpeg

 

 

 

 

 

 
Celý příspěvek

4. 7. 2021

Test viskózového rouna Javisa 150g

Připravila jsem pro vás test viskozového rouna Javisa od firmy JILANA. Cílem bylo otestovat praní tohoto rouna v quiltu a najít optimální postup údržby. Celý článek si můžete stáhnout i ve formě PDF.  Doufám, že vám pomůže a bude pro vás užitečný.

Jitkanitka

viskoza-rouno-small.jpg

 
Celý příspěvek

6. 6. 2021

„Termo vlna“ test rouna 120g

Připravila jsem pro vás test vlněného rouna TREMO-VLNA od firmy JILANA. Cílem bylo otestovat praní tohoto rouna v quiltu a najít optimální postup údržby. Celý článek si můžete stáhnout i ve formě PDF.  Doufám, že vám pomůže a bude pro vás užitečný.

Jitkanitka

vlnarounorole.jpg

 

 

 
Celý příspěvek

10. 3. 2021

Kočka ukrytá v ledu

kocka1.jpegTato deka vznikla pro moji dobrou známou, která miluje kočky. Chtěla jsem ji ušít deku už rok, ale pořád jsem nevěděla jak. Pak jsem barvila ledovou batiku a hned jsem věděla, že z toho bude pro ní deka. Dokonce mě popadl takový záchvat tvořivosti, že jsem zapoměla nafotit batiku před šitím a tak mám jen fotku z mobilu, kterou jsem posílala ukázat kamarádce.

 
Celý příspěvek

4. 1. 2021

Mandaly 1

Toto léto jsem batikovala mnoho mandal. Zkoušela jsem různé způsoby barvení. Toto byl třetí pokus, kde jsem se snažila o větší kontrast a myslím, že se to povedlo. První jsem do deky zpracovala já pro moji kolegyni z divadla a druhou dostala Lída Klevetová, se kterou šijeme patchwork, a zpracovala ji do deky. Obě deky jsem potom quiltovala. Posudte jak se povedly.

mandalamaruskasmallfront.jpeg  klevetovamandalafrontsmall.jpg

 
Celý příspěvek

3. 8. 2020

SHIBORI

p8200338small.jpgJak jsem tak listovala Švadlenkami, padla mi do oka deka s názvem Kámen a voda ze Švadlenky číslo 17 věnované Japonským vzorům.
 Je šita z ručně batikovaných látek a látek barvených technikou shibori. Postupně jsem si vyzkoušela všechny základní techniky shibori a využila je jako panely do deky, plus jsem si koupila i jeden originální panel se známým japonským motivem od malíře Hokusai. Shibori látky jsem doplnila ručne barvenými látkami v modré a hnědé barvě (reaktivní barvy). Nakonec jsem celý top proquiltovala a střídala modré, hnědé a průhledné nitě. Mám tento quilt velmi ráda.

 
Celý příspěvek

31. 7. 2020

Barvy slunce

p8070287small.jpg

Tento quilt byl pro mě opravdovou výzvou. Moje učitelka výtvarky ze ZUŠ mě poprosila o deku, která bude měkká a příjemná. Zároveň se v ní měla odrazit i její výtvarná činnost. Proto jsem jako první krok navštívila její výstavu ve Zvonici na Soláni. Potom jsem hledala v obchodech měkké a příjemné bavlněné platno na batikování. Zkoušela jsem nabatikovat barvy slunce. Nabatikovala jsem metry a metry látek, než jsem byla spokojená. Z této zásoby jsem potom žila docela dlouhou dobu.

 
Celý příspěvek